Prales na talíři

Prales na talíři V rámci oslav Dne Země, 22.04.2024, místo obvyklého času stráveného v lavicích vyrazila VII. třída do ústecké zoo na úžasný výukový program - "Prales na talíři".

Na začátku se místní odbornice zaměřila na ekosystém tropického deštného pralesa, vyprávěla o jeho důležitosti a rozmanitosti co se živočichů a rostlin týče. Pomocí speciálních nástrojů jsme si tak snadno navodili atmosféru uvnitř pralesa a se zavřenýma očima si připadali jako bychom byli v jeho útrobách. Nezapomenutelné zvuky ptáků či dokonalá žabka nikoho nenechala na pochybách, že tam opravdu jsme.

Pochopili jsme, jak pralesy fungují a jak ovlivňují živočichy i obyvatele ze vzdálených částí světa. Hlavním objektem zkoumání byla oblast Jihovýchodní Asie, konkrétně pralesy ostrova Borneo, které jsou devastovány pěstováním palmy olejné. Vše bylo skvěle podáváno postupně formou promyšlených interaktivních her či myšlenkových map a žáci se skvěle bavili.

Prostřednictvím zkrácené verze dokumentu Zelená poušť se žáci dozvěděli jak moc jsou ohroženi místní obyvatelé, či kterým druhům zvířat hrozí vyhubení. Diskutovali jsme, jak je možné tomuto problému čelit a hledali společnou cestu. Žáci se naučili, jak palmový olej vyhledávat ve výrobcích a jeho konzumaci eliminovat, což se nezdálo být zase až tak náročné.

zakladni-skola/fotogalerie/skolni-rok-2023-2024/den-zeme-vii-trida-1240cs.html

Vytvořeno: 22. 4. 2024