Terezín

Terezín 1 Ve čtvrtek 18. dubna se žáci 9. třídy vypravili do Terezína. Pro mnohé z nich to bylo poprvé, co spatřili tento symbol hrůz druhé světové války.

První zastávkou byla pevnost Terezín, bývalá vojenská pevnost proměněná nacisty na vězení a pracovní tábor. Žáci stáli v místech, kde se odehrávaly neuvěřitelné lidské příběhy. Představa života v podmínkách, které nelidsky drtily lidskou důstojnost, zanechala hluboký dojem na každého z nich.

Dále pokračovali do muzea ghetta, kde mohli lépe porozumět tomu, jak žili lidé deportováni do Terezína, odkázaní na sebe sama a čelící neuvěřitelným obtížím. Fotografie, osobní předměty a vyprávění přeživších poskytovaly pohled do jejich životů.

Návštěva krematoria přinesla ještě hlubší pohled na hrůzy holocaustu. Vstup do těchto míst, kde byly plány na genocidu naplňovány do posledního detailu, přinesl vzpomínku na oběti, které zde ztratily své životy.

Fotogalerie: zakladni-skola/fotogalerie/skolni-rok-2023-2024/terezin-1237cs.html

Vytvořeno: 22. 4. 2024
Poslední aktualizace: 22. 4. 2024 7:54